наші новини та публікації

12.11.2024

У грудні 2023 року Фонд УРАН (благодійна організація Асоціації УРАН) отримав з Великої Британії 65 ноутбуків для українських науковців і освітян. Розповідаємо, як УРАН розподіляв ці ноутбуки, та як на них працюють науковці й освітяни – під постійними обстрілами та майже без електрики.

28.10.2024

Розповідаємо про труднощі, що постали перед УРАН під час війни, і про те, як міжнародна співпраця дозволила УРАН продовжувати свою місію

15.05.2024

Асоціація УРАН пройшла атестацію відповідності своїх комплексних систем захисту інформації (КСЗІ) вимогам нормативних документів щодо захисту інформації. Атестат отримали як центр обробки даних, так і захищений вузол інтернет-доступу. Обидві КСЗІ УРАН відповідають рівню безпеки, якого вимагає Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

09.04.2024

Ми поспілкувалися з Людовіком Готьє, керівником програм у «Computer Aid», і розпитали про постачання ноутбуків українським університетам через партнера GÉANT – УРАН, національну науково-освітню мережу України. 

16.01.2024

“Насамперед рятували інформацію, що існувала лише в паперовій формі. Щоденно сканували оригінали й завантажували цифрові копії у хмару. Робили це доти, доки у липні 2022 приміщення університету не захопила окупаційна військова адміністрація”.

Про досвід університету, що опинився в окупації, і про те, як науково-освітнім установам долати випробування воєнного часу за допомогою цифрових технологій, розповідають Олександр Мельниченко з Херсонського національного технічного університету і Євгеній Преображенський з Асоціації УРАН.

29.06.2023

Олександра Родигіна з Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського – про свою подорож до Тбілісі на дводенний семінар, організований EaPConnect, та про роль бібліотек у наукових дослідженнях.

05.05.2023

“GÉANT і знайомі з інших НРЕН пропонували прийняти наших людей із родинами, надати притулок. Польські колеги навіть були готові зустріти на кордоні, допомогти з усім”.

Ми розповіли колегам з нідерландського НРЕН про те, як УРАН переживає важкі часи та продовжує працювати й підтримувати науковців і освітян України.

30.03.2023

Які випробування постають перед НРЕН у країні, де вже понад рік точиться війна? Чи можливо за таких обставин надавати підтримку науково-освітній спільноті? Про досвід життя та виживання під вогнем розповідає команда українського НРЕН Асоціації УРАН.

03.02.2023

В умовах обстрілів і частих відключень електрики будь-яка IT-інфраструктура опиняється під загрозою знищення чи поломки, тому використання хмарних послуг – це надійний варіант убезпечити інформацію та налагодити дистанційну роботу. Українські науково-освітні заклади можуть отримати доступ до провідних хмарних платформ, звернувшись до Асоціації УРАН і повідомивши свої потреби. Фахівці УРАН разом із представниками OCRE безоплатно підберуть постачальника хмарних послуг (Microsoft Azure, AWS тощо) та допоможуть укласти з ним рамкову угоду на найвигідніших умовах.

18.10.2022

На 5-й конференції з електронних інфраструктур країн Східного партнерства (EaPEC 2022) тридцять спікерів із п’ятнадцяти країн протягом двох днів захопливо розповідали про інноваційні проєкти.

27.09.2022

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року серед користувачів УРАН – національної науково-освітньої мережі (НРЕН) України – значно підвищився попит на віртуальні машини, адже заклади потребували убезпечення даних від можливих руйнувань фізичної інфраструктури. УРАН запропонував свої хмарні послуги безплатно, і пропозицією скористалося багато вишів, але підвищений попит призвів до неочікуваної кризи через перевантаження дискового сховища в дата-центрі УРАН.

08.08.2022

Асоціація  УРАН оголошує відкритий тендер «Система зберігання та надання доступу до даних (сервери)»  та запрошує потенційних постачальників взяти у ньому участь.

Дана закупівля  здійснюється у рамках реалізації проекту Європейського Союзу “EU4Digital: Об’єднання дослідницьких та освітніх спільнот (EaPConnect)”.

27.07.2022

У квітні 2022 року російська ракета влучила в другий навчальний корпус Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія». Наслідки тяжкі. НУА потребує допомоги, тому ми оголошуємо благодійний збір. Будь ласка, долучайтеся!

Оновлення від 31.12.2022 – збір завершено, гроші перераховані

15.06.2022

Війна завадила представникам УРАН поїхати в італійське місто Трієст на довгоочікувану конференцію  TNC,  яка щороку збирає близько 800 фахівців з науково-освітніх мереж з понад 70 країн, – але не завадила розповісти міжнародній спільноті про те, як ми живемо та працюємо у нових критичних умовах.

05.04.2022

Завдяки новій ініціативі Асоціації GÉANT УРАН матиме змогу підтримувати українську мережу для науки і освіти у належному стані навіть у нестабільних фінансових умовах воєнного часу – та після перемоги відбудовувати те, що зруйновано.

28.03.2022

«Україна воює за мир не лише для себе, а й для усієї Європи. Ніхто не може залишатись осторонь. Робити усе можливе, у тому числі у сфері науки, аби зупинити російську агресію – означає воювати за мир разом з нами, українцями. GÉANT допомагає нам, і УРАН пишається тим, що є частиною цієї спільноти»

14.03.2022

Ми працюємо у підсиленому режимі, підтримуючі роботу мережі та послуг. Мережа УРАН працює стабільно за винятком декількох ділянок, де активні бойові дії не дають можливості полагодити обладнання. Ми створили Телеграм-канал, де ви можете залишати повідомлення.

21.12.2021

Доступ до передових дослідницьких інфраструктур світу вкрай важливий для сучасної науки. Про можливості такого доступу для українських науковців розповіли представники УРАН та GÉANT на заході «Research and innovation day in Ukraine», що  провело 17 грудня 2021 року Міністерство освіти і науки України.

10.11.2021

Інноваційні проєкти з енергозбереження стали темою Х Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет», де виступив з доповіддю Володимир Галаган, технічний директор національної телекомунікаційної мережі для науки і освіти Асоціації УРАН. Він розповів про участь в міжнародному проєкті EaPConnect, що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Digital, та поділився міркуваннями Асоціації УРАН щодо використання енергоефективних технологій.

03.11.2021

Щоб науковці та освітяни України могли отримувати доступ до багатьох важливих онлайн-ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, його мають впровадити та налаштувати технічні спеціалісти. Як це зробити, вони дізнались на нещодавньому вебінарі Асоціації УРАН, що надає eduGAIN в Україні за підтримки проєкту Європейського Союзу EaPConnect.

13.10.2021

Вебінар розрахований на технічних спеціалістів.

Тривалість заходу – 1.5 години

Кількість учасників обмежена (максимальна група – 25 чоловік)

30.09.2021

28 вересня 2021 року було запущено нові «спектральні» канали з великою пропускною здатністю, які забезпечать цифрове майбутнє українських та молдавських науково-освітніх спільнот.

28.09.2021

Розвиток технологій несе з собою як нові можливості, так і нові завдання. Модернізація Великого адронного колайдеру (ВАК), яку планує провести Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН), поставить додаткове завдання перед українськими науковцями з Харківського фізико-технічного інституту. Проте нова «спектральна» цифрова магістраль від Асоціації УРАН разом з проєктом EaPConnect (фінансується ЄС) пропонує перспективне рішення, яке задовольнить потреби ХФТІ у збільшенні потоку даних

14.07.2021

Літо – традиційна пора відпусток та відпочинку. Це ствердження є справедливим і для команди УРАН. Проте ми маємо і іншу традицію – використовувати літнє затишшя не лише для відпочинку, але й для планування майбутніх заходів.

10.06.2021

Ми раді повідомити, що для Запорізького державного медичного університету було впроваджене нове з’єднання. Тепер пошкодження одного із трьох з’єднань не порушить надання послуг, а відсутність електричного живлення одного із міських вузлів не призведе до відключення всієї мережі.

09.06.2021

Науково-освітня спільнота України може отримувати доступ до багатьох важливих сервісів і ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, який надає Асоціація УРАН за підтримки проєкту EaPConnect, що фінансується ЄС. На вебінарі 26 травня 2021 року спеціалісти Асоціації УРАН познайомили слухачів з сервісом eduGAIN, який  спрощує доступ до послуг і ресурсів для глобальної науково-дослідницької та освітньої спільноти.

13.05.2021

Запрошуємо на вебінар “eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів”, який відбудеться 26 травня 2021 року о 14:00.

06.04.2021

Асоціацію УРАН внесено до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Номер запису № 3628 від 17.03.2021р.

30.03.2021

25 березня 2021 року спеціалісти Асоціації УРАН, національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі (НРЕН) України, провели вебінар «Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти», на якому познайомили українських науковців і освітян з двома своїми сервісами для дистанційних комунікацій.

10.03.2021

Вебінар “Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти” відбудеться не 11-го, а 25 березня.

23.02.2021

11 лютого ми разом зі світовою спільнотою відзначаємо День жінок і дівчат в науці – і вшановуємо жіночу частину колективу Асоціації УРАН. Напередодні іншого важливого свята, 8 Березня, наші чудові співробітниці коротко розповіли про себе і свою роль в науці.

22.12.2020

Що таке НРЕН і для чого він потрібен Україні? Саме це питання обговорювалося на вебінарі «Що є НРЕН?», який НРЕН України Асоціація УРАН, за підтримки Міністерства освіти і науки України та європейських партнерів з Асоціації GÉANT, провела 17 грудня 2020 року для представників науково-освітніх закладів України.

21.09.2020

Попит на WebClass зростає, і разом з цим зростає навантаження на платформу. УРАН знайшов рішення, і тепер на WebClass можна одночасно проводити досить великі заходи для декількох установ.

08.09.2020

Завдяки фінансуємому ЄС проекту EaPConnect та його партнеру, Асоціації УРАН, обмін науковими даними між Україною та іншими країнами може здійснюватись швидше і дешевше, дозволяючи українцям більш ефективно приймати участь у міжнародних наукових проектах без необхідності залишати країну.

28.08.2020

Технічні спеціалісти Асоціації УРАН завершили роботи з розширення каналу GÉANT (Vienna) з 10 до 20 Гбіт/с

29.05.2020

Як один із засновників УРАН, Володимир Галаган очолював організацію більше двох десятиліть, а в останні роки активно зближував її з міжнародним співтовариством національних науково-освітніх мереж (НРЕН) – завдяки участі в Асоціації GÉANT та проекті EaPConnect. Перший проект  EaPConnect завершується, і Володимир згадує свій довгий шлях разом з УРАН

06.05.2020

“Проводити онлайн заняття, на мою особисту думку, на 30-50 відсотків складніше, ніж заняття звичайне”, – вважає Роман Яценко, керівник відділу електронних засобів навчання ХНЕУ ім. С. Кузнеця, та ділиться своїм досвідом використання сервісу  онлайн спілкування eduMEET

01.04.2020

В період пандемії COVID-19 весь світ адаптується до роботи та навчання вдома. Українським дослідникам, студентам та викладачам допомагає в цьому новий інструмент: eduMEET

17.03.2020

Ми розуміємо, наскільки важливо налагодити повноцінне навчання, роботу та спілкування у непростих умовах карантину. Тому пропонуємо безкоштовно користуватись нашим сервісом відеоконференцій

13.03.2020

Асоціація УРАН переводить частину працівників у режим віддаленої роботи. Це жодним чином не позначиться на роботі наших сервісів.

13.01.2020

Вітаємо Юрія Якименка з почесною нагородою!

16.10.2019

Яке відношення світ цифрових технологій має до культурної спадщини? Учасники щорічної конференції EaPEC, яка в цьому році проходила в місті Єреван (Вірменія), довели, що цифрові технології допомагають зберігати і примножувати унікальну культурну спадщину людства

15.10.2019

Нова книга для матеріалознавців і фахівців, які займаються науковими дослідженнями в галузі електроніки

16.08.2019

Все більше сервісів стає доступними українським користувачам на рідній мові. Ассоціація УРАН також приймає у цьому участь.

04.07.2019

Навіть якщо у науково-освітній установі працює мало людей і вона не має грошових і людських ресурсів для розгортання у себе RADIUS-серверу, установа все одно може забезпечити своїх співробітників захищеним доступом до глобальної системи Wi-Fi роумінгу.

21.06.2019

Що таке OpenAIRE, і які можливості цей проект пропонує для вчених з країн Східного партнерства?

20.06.2019

Науковий співробітник Національного наукового центру Харківського фізико-технічного інституту розповідає про свою роботу у єдиному українському колективі, який обробляє дані від Великого адронного колайдера в ЦЕРН

08.02.2020

В Україні майже не існувало наукових публікацій в електронному вигляді до 2011 року, коли завдання оцифрування взяла на себе «Видавнича служба УРАН». Це окремий підрозділ Асоціації УРАН, яка об’єднує користувачів Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі та є партнером проекту EaPConnect, що фінансується ЄС.