GÉANT ініціює благодійну допомогу для підтримки українських науково-освітніх установ

Опубліковано: 05 квітня 2022 року

Завдяки новій ініціативі Асоціації GÉANT УРАН матиме змогу підтримувати українську мережу для науки і освіти у належному стані навіть у нестабільних фінансових умовах воєнного часу – та після перемоги відбудовувати те, що зруйновано.

Для цього GÉANT разом із благодійним фондом Вітча (Vietsch Foundation), заснованим 2014 року в Нідерландах, запустив спеціальний проєкт. Юридичне та фінансове управління проєктом здійснюватиме фонд Вітча. Кошти, що пожертвують європейські НРЕН (національні мережі для науки і освіти), передусім будуть спрямовані на покриття операційних витрат УРАН з підтримки мережі. Це  забезпечить подальше надання послуг УРАН науково-освітнім установам України під час війни.

У разі необхідності кошти фонду також допоможуть співробітникам УРАН покрити витрати на проживання та, таким чином, допоможуть зберегти знання та навички українського НРЕН.

У майбутньому кошти підуть на заміну мережевого обладнання, яке було знищено або втрачено під час війни, що забезпечить якнайшвидше відновлення українських досліджень та освіти.

«Ця ініціатива ще раз підтверджує, наскільки підтримуючою є спільнота GÉANT. Такі випробування показують справжню цінність партнерства та дружби»

Євгеній Преображенський, виконавчий директор Асоціації УРАН

Співробітники GÉANT у тісній співпраці з УРАН розроблятимуть пропозиції щодо найкращого використання коштів. Ці пропозиції будуть проаналізовані правлінням фонду Вітча за участю  голови ради GÉANT у якості радника. Усі НРЕН, які робитимуть пожертви до фонду, отримуватимуть регулярний звіт про використання коштів проєкту.

УРАН вдячний Асоціації GÉANT за неоцінну підтримку.

«Ця ініціатива ще раз підтверджує, наскільки підтримуючою є спільнота GÉANT, – прокоментував новину виконавчий директор УРАН Євгеній Преображенський. – Такі випробування показують справжню цінність партнерства та дружби».