EaPConnect

Проєкт «EU4Digital: Об’єднання дослідницьких та освітніх спільнот (EaPConnect)» забезпечує цифрову інфраструктуру та послуги для науково-освітніх спільнот у країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

EaPConnect є частиною європейської ініціативи EU4Digital, яка направлена на розширення Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу на країни Східного партнерства. Тобто, EU4Digital розвиває в країнах Східного партнерства цифрові технології у різних сферах, а EaPConnect – конкретно у сферах науки і освіти. Координатором даного проєкту від Європейського Союзу виступає його довірений партнер, Асоціація GÉANT.

Проєкт EaPConnect:

– впроваджує та надає мережеву інфраструктуру з високою пропускною здатністю, забезпечує її логічну інтеграцію із загальноєвропейською мережею GÉANT, скорочує цифровий розрив;

– сприяє участі науково-освітніх спільнот Східного партнерства у світовому науково-освітньому співробітництві;

– впроваджує послуги, які сприяють глобальному співробітництву, і стимулює інтеграцію з GÉANT та іншими європейськими послугами електронної інфраструктури;

– формує знання, навички та спільноти за допомогою семінарів, тренінгів, наставництва, конференцій, інших заходів та ініціатив.

Фінансування та керування

У рамках ініціативи Східного партнерства ЄС пропонує своїм партнерам конкретну, далекосяжну підтримку демократичних реформ, сталого розвитку та загальної стабільності, а також визнає важливість електронних інфраструктур для подолання цифрового розриву та наближення своїх партнерів до ЄС.

Проєкт EaPConnect, що знаходиться зараз на другому 5-річному етапі, фінансується в рамках ініціативи EU4Digital Європейського Союзу в рамках Грантової угоди № ENI/2019/407-452. EU4Digital підтримує ключові сфери цифрової економіки та суспільства відповідно до норм і практик ЄС.

95% (10 мільйонів євро) на витрати проєкту вносить Генеральний директорат Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів про розширення (DG NEAR); решту 5% співфінансують шість країн-бенефіціарів.

Проєктом EaPConnect керує мережева організація GÉANT у співпраці з НРЕН у шести країнах-партнерах.

Перший етап проєкту EaPConnect було офіційно відкрито на 1-й зустрічі міністрів Східного партнерства з питань цифрової економіки та розпочато у липні 2015 року на п’ять років. Другий етап проєкту розпочався 1 липня 2020 року, він триватиме до кінця червня 2025 року.