Проєкт EaPConnect

Проєкт «EU4Digital: Об’єднання дослідницьких та освітніх спільнот (EaPConnect)» забезпечує цифрову інфраструктуру та послуги для науково-освітніх спільнот у країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

EaPConnect є частиною європейської ініціативи EU4Digital, яка направлена на розширення Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу на країни Східного партнерства. Тобто, EU4Digital розвиває в країнах Східного партнерства цифрові технології у різних сферах, а EaPConnect – конкретно у сферах науки і освіти. Координатором даного проєкту від Європейського Союзу виступає його довірений партнер, Асоціація GÉANT.

Проєкт EaPConnect:

– впроваджує та надає мережеву інфраструктуру з високою пропускною здатністю, забезпечує її логічну інтеграцію із загальноєвропейською мережею GÉANT, скорочує цифровий розрив;

– сприяє участі науково-освітніх спільнот Східного партнерства у світовому науково-освітньому співробітництві;

– впроваджує послуги, які сприяють глобальному співробітництву, і стимулює інтеграцію з GÉANT та іншими європейськими послугами електронної інфраструктури;

– формує знання, навички та спільноти за допомогою семінарів, тренінгів, наставництва, конференцій, інших заходів та ініціатив.

Відтворити відео

Дивіться відео (з українськими субтитрами) про досягнення країн Східного партнерства завдяки проєкту EaPConnect

Фінансування та керування

У рамках ініціативи Східного партнерства ЄС пропонує своїм партнерам конкретну, далекосяжну підтримку демократичних реформ, сталого розвитку та загальної стабільності, а також визнає важливість електронних інфраструктур для подолання цифрового розриву та наближення своїх партнерів до ЄС.

Проєкт EaPConnect, що знаходиться зараз на другому 5-річному етапі, фінансується в рамках ініціативи EU4Digital Європейського Союзу в рамках Грантової угоди № ENI/2019/407-452. EU4Digital підтримує ключові сфери цифрової економіки та суспільства відповідно до норм і практик ЄС.

95% (10 мільйонів євро) на витрати проєкту вносить Генеральний директорат Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів про розширення (DG NEAR); решту 5% співфінансують шість країн-бенефіціарів.

Проєктом EaPConnect керує мережева організація GÉANT у співпраці з НРЕН у шести країнах-партнерах.

Перший етап проєкту EaPConnect було офіційно відкрито на 1-й зустрічі міністрів Східного партнерства з питань цифрової економіки та розпочато у липні 2015 року на п’ять років. Другий етап проєкту розпочався 1 липня 2020 року, він триватиме до кінця червня 2025 року.