Ми різні, але маємо дещо спільне: жінки Асоціації УРАН про себе та свою роль у науці

Опубліковано: 23 лютого 2021 року

11 лютого ми разом зі світовою спільнотою відзначаємо День жінок і дівчат в науці – і вшановуємо жіночу частину колективу Асоціації УРАН. Напередодні іншого важливого свята, 8 Березня, наші чудові співробітниці коротко розповіли про себе і свою роль в науці.

Жінки в IT-компанії – які вони? Ми – різні. У нас різний життєвий досвід і різна освіта, різні вподобання і захоплення; ми читаємо різні книги і маємо свої власні погляди на події та явища. Але є те, що нас об’єднує. Ми – члени однієї команди УРАН, Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі для освіти і науки, та разом з чоловіками розбудовуємо цифрове суспільство нашої країни.

Світлана Малишева, головний бухгалтер

Коли і чому ви вибрали саме цю сферу?  За освітою я економіст, але почала свою професійну діяльність з посади бухгалтера і всі роки займаюся бухгалтерським обліком, бо мені це цікаво.

Як ви можете описати себе у декількох словах?  Завжди намагаюся знайти спільну мову з партнерами і колегами. Вимоглива до себе та підлеглих, вмію тримати слово, цілеспрямована і працелюбна. Дбайлива і уважна до людей. 

Чим ваша робота корисна для розвитку науки і освіти України?  Я постійно прагну підвищувати свій професійний рівень. Набуваючи досвіду роботи з європейськими грантами, прагну поліпшити якість і фінансові результати роботи УРАН, що дозволяє нашій команді вчасно надавати важливі послуги для науки і освіти і тим самим сприяє їхньому розвитку.

Чим ви захоплюєтесь за рамками роботи?  Люблю читати, мені цікаві новини політичного та громадського життя України і світу. Люблю відпочивати на дачі. 

З якими труднощами ви зустрічаєтесь як жінка, що працює у IT-сфері?  Не пригадую таких труднощів. У нас дуже згуртована команда, і розподіл в ній побудовано не за гендерною ознакою, а за професійними ролями.

Що у вашій роботі надає вам найбільше задоволення?  Кінцевий результат, оскільки бухгалтерський облік – це точність цифр.

Анна Гаман, заступник головного бухгалтера

Коли і чому ви вибрали саме цю сферу? Я люблю мати справу з документами та цифрами, тому бухгалтерія мені до вподоби. В УРАН я вже 10 років, і за цей час набула безцінного досвіду та пройшла шлях від рядового бухгалтера до заступника головного бухгалтера.

Як ви можете описати себе у декількох словах? Наполеглива і цілеспрямована

Чим ваша робота корисна для розвитку науки і освіти України? Бухгалтер забезпечує порядок у тилу, щоб техніки на передовій могли спокійно надавати сервіси, необхідні для науки і освіти. Моя робота – важлива частина цього процесу, і я намагаюся виконувати її якомога краще

Чим ви захоплюєтесь за рамками роботи? Люблю подорожувати Україною, відкривати для себе нові місця та насолоджуватись природою.

З якими труднощами ви зустрічаєтесь як жінка, що працює у IT-сфері? Специфічних труднощів через свою стать я не зустрічала. Всі труднощі в роботі пов’язані, скоріше, з професійними якостями людини, а не з її статтю.

Що у вашій роботі надає вам найбільше задоволення? Гарний кінцевий результат

Лариса Шевченко, бухгалтер

Коли і чому ви вибрали саме цю сферу? Я працюю в бухгалтерії більше 20 років, на різних підприємствах. Це давній і свідомий вибір, бо я люблю порядок в роботі та результат, і професія бухгалтера створена саме для мене.

Як ви можете описати себе у декількох словах?  Порядна, пунктуальна, дисциплінована, романтична.

Чим ваша робота корисна для розвитку науки і освіти України? Без бухгалтерського обліку не може обійтися жодне підприємство, у тому числі і НРЕН України. Коли всі документи в порядку, клієнти отримують наші сервіси без перешкод – і можуть успішно розвивати науку і освіту країни

Чим ви захоплюєтесь за рамками роботи? Мені цікаво все: зустрічі з цікавими людьми, нові знання. Я обожнюю театр и дуже сумую за ним зараз, у період пандемії. Люблю музику 80-х років, а ще – тискати свого кота, якого це не дуже радує.

З якими труднощами ви зустрічаєтесь як жінка, що працює у IT-сфері?  Не зустрічалась з гендерними труднощами

Що у вашій роботі надає вам найбільше задоволення? Коли мене чують і розуміють

Ірина Рихальська, менеджер по роботі з користувачами, маркетинговий спеціаліст

Коли і чому ви вибрали саме цю сферу? За освітою я інженер-електрик по спеціальності інформаційно-вимірювальна техніка. Освоювати менеджмент та маркетинг з нуля довелось уже в період роботи в УРАНі, тому що компанія потребувала таких спеціалістів. І мені, на щастя, сподобались обидві сфери.

Як ви можете описати себе у декількох словах?  Вмію працювати в команді та прагну освоювати щось нове.

Чим ваша робота корисна для розвитку науки і освіти України? Я працюю з користувачами, а отже знаю їхні потреби у сервісах, тому можу пропонувати влучні послуги. Маючи відповідний арсенал цифрових засобів від нашої компанії, науковці і освітяни працюють більш ефективно та плідно

Чим ви захоплюєтесь за рамками роботи? Люблю плавати (погана погода не є причиною відмінити тренування в басейні) та ходити в гори, читати книги та робити щось руками ( вязання, фелтінг)

З якими труднощами ви зустрічаєтесь як жінка, що працює у IT-сфері? Таких випадків майже не пригадую

Що у вашій роботі надає вам найбільше задоволення? Коли користувачі говорять: “З вами приємно працювати”.

Тетяна Преображенська, маркетинговий спеціаліст

Коли і чому ви вибрали саме цю сферу? Незважаючи на економічну освіту та багаторічну роботу бухгалтером, я завжди прагнула до креативу і випробувала себе у різних напрямках. Пропозиція від УРАН – стати маркетинговим консультантом організації – гармонійно поєднувала в собі цікаві для мене сфери діяльності, тому я з радістю погодилась.

Як ви можете описати себе у декількох словах?  Життєрадісна, цілеспрямована, креативна, турботлива, допитлива.

Чим ваша робота корисна для розвитку науки і освіти України? Завдяки моїй роботі науковці і освітяни дізнаються про найсучасніші цифрові сервіси та можливості у своїй сфері, починають їх використовувати і тим самим розвивають науку і освіту України.

Чим ви захоплюєтесь за рамками роботи? Обожнюю книги: читаю їх та перекладаю з англійської (це моя друга робота). Люблю вишивати, гуляти пішки (особливо на природі) та подорожувати.

З якими труднощами ви зустрічаєтесь як жінка, що працює у IT-сфері?  Мені пощастило – я ніколи не відчувала гендерної нерівності на роботі. Навпаки, ми з колегами-чоловіками працюємо в команді на рівних

Що у вашій роботі надає вам найбільше задоволення? Вдячні відгуки від науковців і освітян, які дізнаються про корисну для себе можливість та з її допомогою вирішують науково-освітні задачі. Це надає моїй роботі сенсу