УРАН розглядає енергоефективні технології для досліджень та освіти

Опубліковано: 10 листопада 2021 року

Інноваційні проєкти з енергозбереження стали темою Х Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет», де виступив з доповіддю  Володимир Галаган, технічний директор національної телекомунікаційної мережі для науки і освіти Асоціації УРАН. Він розповів про участь в міжнародному проєкті EaPConnect, що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Digital, та поділився міркуваннями Асоціації УРАН щодо використання енергоефективних технологій.

Проєкт EaPConnect розширив канали і послуги пан’європейської науково-освітньої мережі GÉANT для країн Східного партнерства, забезпечив їхнім науковцям і освітянам можливість брати участь у регіональних та міжнародних дослідницьких програмах, а також створив умови для використання найсучасніших технологій у різних галузях – адже національні телекомунікаційні мережі для науки і освіти (НРЕН) використовують передові технології не лише в сфері  телекомунікацій, а й у суміжних видах діяльності.

«Дата-центри є дуже енергоємними. Перехід на зелені джерела енергії для дата-центрів може суттєво вплинути на екологічні показники регіону. Ми в Асоціації УРАН вважаємо, що ідея створити енергоефективний дата-центр, який використовує відновлювані джерела енергії, це важливе сучасне завдання»

Володимир Галаган, технічний директор Асоціації УРАН

Володимир Галаган пояснив, що однією з важливих цілей EaPConnect є підключення університетів до мережі GÉANT. В Україні таке з’єднання доступне через мережу УРАН, через два канали до GÉANT ємністю 100 Гб кожний.

Він наголосив, що Асоціація УРАН має змогу задовільнити попит на цифрові послуги для співпраці в галузі досліджень і освіти та запропонувати освітянам і науковцям України доступ до пан’європейської мережі GÉANT та її унікальних сервісів: eduroam, eduGAIN, eduVPN та багато інших. «Ми прагнемо сприяти розвитку України через підтримку науково-освітньої спільноти, а також піклуємось про екологію і безпечне майбутнє своєї країни – і тому звертаємо свою увагу на енергоефективні технології».

«Ми прагнемо сприяти розвитку України через підтримку науково-освітньої спільноти, а також піклуємось про екологію і безпечне майбутнє своєї країни – і тому звертаємо свою увагу на енергоефективні технології»

Володимир Галаган, технічний директор Асоціації УРАН

Додаткова інформація

Х Міжнародна науково-практична конференція «Енергоефективний університет» відбулася 28 жовтня 2021 року на базі Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД).

Зображення: КНУТД