УРАН пропонує науковцям і освітянам України дві надійні платформи для онлайн навчання та спілкування

Опубліковано: 30 березня 2021 року

Надійні та зручні інструменти для проведення онлайн заходів набули особливого значення за останній рік, з переходом на віддалений режим роботи у звязку з пандемією COVID-19. 25 березня 2021 року спеціалісти Асоціації УРАН, національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі (НРЕН) України, провели вебінар, на якому познайомили українських науковців і освітян з двома своїми сервісами для дистанційних комунікацій. 

Вебінар «Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти» надав науково-освітній спільноті детальну інформацію про платформи eduMEET та WebClass, які пропонує УРАН, розповів про їхні  можливості та приклади використання. Захід відвідало 120 людей, вони активно обговорювали тему та ставили запитання.

Сервіс eduMEET

Веб-орієнтований безпечний сервіс онлайн-спілкування eduMEET розробили в пан’європейській телекомунікаційній мережі GÉANT, а в березні 2020 року УРАН швидко розгорнув цю платформу в Україні за підтримки проєктів EaPConnectUp2U та GÉANT (GN4-3), що фінансуються ЄС.

«Щодня eduMEET використовують від 60 до 120 українських користувачів одночасно», – зауважив технічний спеціаліст УРАН Олег Юрченко, який демонстрував роботу eduMEET учасникам вебінару.

 

Олег Юрченко показав можливості сервісу на прикладі віртуальної кімнати, яку створив під час демонстрації. Учасники одразу ж обговорювали побачене у чаті, при цьому співробітникам УРАН допомагали відповідати на запитання досвідчені користувачі eduMEET.

Сервіс WebClass

Платформа для відеоконференцій WebClass побудована на базі BigBlueButton, простого у використанні програмного забезпечення з відкритим кодом. Учасники вебінару дізналися, що багато користувачів УРАН широко застосовують WebClass для проведення різноманітних онлайн-заходів: від шкільних батьківських зборів до нарад і міжнародних наукових конференцій. До речі, вебінар також проводився саме у платформі WebClass, тому учасники могли оцінити її на власному досвіді.

 

Виконавчий директор Асоціації УРАН Євгеній Преображенський розповів про функціонал сервісу, його технічні та організаційні можливості. Учасники спробували вести спільні нотатки, познайомилися з тим, як створювати опитувальники та розподіляти відвідувачів по групах, як використовувати eduMEET і WebClass для проведення інтерактивних заходів.

В очікуванні нових вебінарів

Вебінар завершився відповідями на запитання, які учасники надіслали заздалегідь, під час реєстрації на захід. Чи інтегруються eduMEET і WebClass з системою електронного навчання LMS? Які характеристики серверу потрібні для надійної роботи платформ? Чи надає УРАН специфічні послуги для окремих галузей науки та освіти? Як можуть українські студенти користуватись сервісами європейських вишів під час академічної мобільності?

Деякі з запитань охоплювали теми, що виходили за рамки цієї зустрічі, і Євгеній Преображенський запевнив, що УРАН планує висвітлити їх на майбутніх вебінарах.  Наприклад, наступний захід буде присвячений системі авторизації eduGAIN, що розроблена спеціально для науки і освіти.

«Чекаємо на нові вебінари», – писали учасники в чаті разом із словами подяки за інформативну та практичну зустріч. Успіх вебінару свідчить про високий інтерес до унікальних цифрових сервісів для науки і освіти, тому УРАН продовжить знайомити з цими послугами українську спільноту.

Відтворити відео

Зображення та відео – Асоціація УРАН