УРАН успішно розпочинає цикл ознайомчих вебінарів для науковців і освітян України

Як показав 17 грудня 2020 року вебінар Асоціації УРАН, створити згуртовану спільноту науковців та освітян в Україні – цілком реально. Вебінар “Що є НРЕН і чим він корисний” відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також європейських партнерів  – представників від проєкту EaPConnect, що фінансується ЄС, та Асоціації GÉANT.

Метою вебінару було надати розгорнуту інформацію про НРЕН України Асоціацію УРАН: її особливості та роль у розбудові сучасного інформаційного суспільства; пояснити, як саме НРЕН у співпраці з пан’європейською мережею GÉANT надає вагому підтримку науково-освітній спільноті.

Тема виявилася цікавою; про це свідчить той факт, що до зустрічі приєдналося більше 120 учасників.

З привітальним словом до них звернувся заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький. Він, зокрема, зазначив, що міністерство завжди приділяло велику увагу розвитку цифрової науково-освітньої інфраструктури України.

Зв'язки з GÉANT

Вероніка ді Луна, провідний менеджер міжнародних проєктів GÉANT, розповіла про GÉANT, його інфраструктуру і можливості.

Територіальне покриття мережі GÉANT не має собі рівних, є найбільш прогресивною та розвинутою мережею у світі та співпрацює з аналогічними організаціями на інших континентах.

В рамках проєкту EaPConnect, який фінансується Європейською комісією і  яким керує пані Вероніка, GÉANT тісно співпрацює з українським представником, Асоціацією УРАН.

Українські науковці вже мали змогу оцінити перевагу передачі великих об’ємів даних по високошвидкісних каналах GÉANT. Мова йде про Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», який  займається обробкою великих масивів даних експеримента CMS (компактний мюонний соленоїд) на Великому адронному колайдері.

Приклади досягнень проєкту EaPConnect учасники вебінару побачили у відеоролику.

Відтворити відео

«Цінність НРЕН полягає не лише в швидких та надійних каналах зв’язку», – зазначила пані Вероніка. Цю цінність науковці та освітяни  особливо відчули у період пандемії COVID-19. В короткий термін спільнота НРЕН, до якої входить і УРАН, мобілізувалась для надання всебічної підтримки науковцям і освітянам і під керівництвом GÉANT зробила доступним OpenUp2U – набір інтернет-інструментів для дистанційного навчання з відкритим кодом.

Послуги та переваги

Виконавчий директор Асоціації УРАН Євгеній Преображенський розповів про організацію, її структуру, принципи управління, технічну базу та здобутки. «УРАН – ваш інструмент, ми працюємо для вас і ваших проєктів, – звернувся до учасників вебінару пан Євгеній. – Ви маєте можливість впливати на діяльність НРЕН».

УРАН надає доступ до каналів GÉANT та до багатьох сервісів, приймає участь в різноманітних проєктах. Зокрема, в проєкті EaPConnect (Eastern Partnership Connect), який фінансується  Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Digital і метою якого є розширення мережевої інфраструктури та послуг в науково-освітній сфері шести країн Східного партнерства з одночасним скороченням цифрового розриву. Перші п’ять років роботи проєкту вже принесли численні переваги українськім науковцям і освітянам. В 2020 році розпочалась друга п’ятирічна фаза проєкту, і УРАН приймає в ній активну участь на благо науково-освітньої спільноти України.

Пан Євгеній коротко розповів про сервіси, що пропонуються мережами GÉANT і УРАН – доступ до Інтернету, доступ до міжнародних науково-дослідних інфраструктур, eduroam, eduGAIN, eduVPN, eduMEET, WebClass, FileSender, Penetration test, Видавнича служба УРАН тощо – і анонсував нові вебінари, присвячені цим сервісам.

Євгеній Преображенський також наголосив, що Асоціація УРАН відкрита для нових членів, завжди готова підтримати своїх користувачів у виконанні тих чи інших проєктів.

«Ми розповідали про те, що в GÉANT існує дуже тісне співтовариство однодумців. Його користь ми відчуваємо на власному досвіді в процесі співпраці з GÉANT. Нам би дуже хотілося  створити подібне згуртоване співтовариство тут, в Україні. Ось чому ми пропонуємо періодично збиратися разом, обговорювати питання і задачі, що  нас хвилюють, шукати рішення та обмінюватися досвідом», – додав пан Євгеній.

Позитивна реакція

Судячи з того, яка велика кількість учасників вебінару одразу ж виявила бажання підписатись на електронну розсилку УРАН, цей заклик не залишив їх байдужими. А значить, даний вебінар – лише перший, і успішний, крок у вірному напрямку.

Відтворити відео

Зображення – Асоціація УРАН