УРАН збільшує потужність WebClass – платформи для проведення дистанційних заходів

В умовах пандемії COVID-19 особливу цінність набули технічні засоби для проведення дистанційних заходів. Платформа WebClass працює на базі хмарної інфраструктури, для якої УРАН отримав сервери завдяки участі в проекті EaPConnect. Попит на цю послугу зростає, тому УРАН збільшує потужності WebClass.

Що було?

WebClass побудований на базі платформи BigBlueButton – програмного забезпечення з відкритим кодом, зручного і простого у використанні. Спочатку науково-освітні установи проводили на WebClass заходи для незначної кількості учасників, і система добре справлялася з навантаженням. Одночасно платформою могло користуватися до 150-200 людей.

Однак потреба в онлайн заходах поступово зростала, а з нею зростала і популярність сервісу, і кількість учасників. Бувало так, що декілька установ одночасно проводили низку заходів (наприклад, потокові лекції в інститутах), і сукупна кількість учасників сягала 300 і більше осіб. Таке навантаження виявилося надмірним для платформи, довелося шукати рішення.

“Прикрим недоліком нашої платформи була неможливість її масштабувати і тим самим збільшувати потужності сервісу, оскільки BigBlueButton не є промисловим рішенням, а призначений для приватного розгортання всередині невеликих організацій. Ми були змушені шукати рішення», – пояснює Євгеній Преображенський, виконавчий директор УРАН.

Що стало?

Технічні спеціалісти УРАН втілили рішення на базі балансувальника навантаження Scalelite, який дозволяє масштабувати BigBlueButton і динамічно змінювати потужність платформи, додаючи необхідну кількість серверів за потребою. Кожен сервер здатний витримувати навантаження у 150-200 учасників, отже тепер на WebClass можна одночасно проводити досить великі заходи для декількох установ.

Як користуватись?

Для доступу до платформи WebClass необхідно перейти за посиланням:

https://webclass.uran.ua

Отримати доступ можна або за допомогою облікового запису eduGAIN, або з IP-адреси, отриманої від Асоціації УРАН.

Якщо у вас немає ні облікового запису eduGAIN, ні вказаної IP-адреси, або виникли труднощі під час користування сервісом, зверніться, будь ласка, до технічних спеціалістів УРАН.

Контакти для звернень:

dopomoga@uran.ua

boss@uran.ua

(044) 204-9816

Зображення: Pixabay, УРАН