УРАН пропонує технічним фахівцям науково-освітніх закладів України підтримку у впровадженні eduGAIN

Опубліковано: 03 листопада 2021 року

Схема eduGAIN відображає компоненти системи

Щоб науковці та освітяни України могли отримувати доступ до багатьох важливих онлайн-ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, його мають впровадити та налаштувати технічні спеціалісти. Як це зробити, вони дізнались на нещодавньому вебінарі Асоціації УРАН, що надає eduGAIN в Україні за підтримки проєкту EaPConnect (фінансується ЄС).

Дванадцять фахівців з різних науково-освітніх закладів України познайомилися з технічними компонентами eduGAIN та взаємозв’язком між ними; дізналися, які саме команди та директорії використовувати для налаштування в залежності від ролі закладу в системі eduGAIN; почули про типові схеми її використання.

З чого складається eduGAIN?

Міжфедеративний сервіс SSO (Single Sign On) авторизації eduGAIN взаємозв’язує федерації постачальників ідентифікаційних даних по всьому світу та завдяки цьому дозволяє користувачам науково-освітніх закладів отримувати доступ до сервісів за допомогою одного облікового запису, який видає користувачу його організація, так звана «домашня установа». eduGAIN значно спрощує доступ до сервісів і ресурсів.

Федерація постачальників ідентифікаційних даних об’єднує організації, які погоджуються взаємодіяти за певним набором правил та виступають у федерації в певній ролі:

  • постачальника послуг ( онлайн-бібліотек, обчислювальних центрів, сховищ даних тощо)
  • постачальника ідентифікаційних даних (структури, яка видає користувачеві персональний електронний акаунт і потім підтверджує його справжність постачальнику послуг при кожному запиті послуги від користувача).

Будь-яка організація-учасниця федерації може поєднувати в собі обидві ці ролі.

Як це працює?

Технічний спеціаліст Асоціації УРАН Олег Юрченко розповів учасникам вебінару про взаємодію компонентів eduGAIN на прикладі ПЕАНО – української національної федерації постачальників ідентифікаційних даних, оператором якої  виступає Асоціація УРАН, національна науково-освітня телекомунікаційна мережа (НРЕН) України.

Євгеній Преображенський, виконавчий директор Асоціації УРАН,  показав, як ці компоненти встановити та налаштувати. Він детально продемонстрував процес налаштування для кожної ролі у системі  – постачальника послуг і постачальника ідентифікаційних даних. У відповідь на запитання учасників про додаткові матеріали про налаштування Євгеній підкреслив: «У кожної організації – свої потреби та особливості. Наші фахівці працюють з кожним клієнтом індивідуально та допомагають налаштувати сервіси саме під його задачі. Звертайтесь до нас, і ми залюбки  будемо з вами співпрацювати».

«У кожної організації – свої потреби та особливості. Наші фахівці працюють з кожним клієнтом індивідуально та допомагають налаштувати сервіси саме під його задачі. Звертайтесь до нас, і ми залюбки  будемо з вами співпрацювати»

Євгеній Преображенський, виконавчий директор Асоціації УРАН

Додаткова інформація

Цей захід відбувся на платформі WebClass 27 жовтня 2021 року в рамках циклу вебінарів про послуги Асоціації УРАН, і став продовженням попереднього вебінару «eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів».

URAN specialists show eduGAIN authorisation in FileSender service
Спеціалісти УРАН демонструють авторизацію через eduGAIN через сервісі FileSender

Всі зображення – Асоціація УРАН