УРАН пропонує технічним фахівцям науково-освітніх закладів України підтримку у впровадженні eduGAIN
Опубліковано: 03 листопада 2021 року
Щоб науковці та освітяни України могли отримувати доступ до багатьох важливих онлайн-ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, його мають впровадити та налаштувати технічні спеціалісти. Як це зробити, вони дізнались на нещодавньому вебінарі Асоціації УРАН, що надає eduGAIN в Україні за підтримки проєкту EaPConnect (фінансується ЄС).
Дванадцять фахівців з різних науково-освітніх закладів України познайомилися з технічними компонентами eduGAIN та взаємозв’язком між ними; дізналися, які саме команди та директорії використовувати для налаштування в залежності від ролі закладу в системі eduGAIN; почули про типові схеми її використання.
З чого складається eduGAIN?
Міжфедеративний сервіс SSO (Single Sign On) авторизації eduGAIN взаємозв’язує федерації постачальників ідентифікаційних даних по всьому світу та завдяки цьому дозволяє користувачам науково-освітніх закладів отримувати доступ до сервісів за допомогою одного облікового запису, який видає користувачу його організація, так звана «домашня установа». eduGAIN значно спрощує доступ до сервісів і ресурсів.
Федерація постачальників ідентифікаційних даних об’єднує організації, які погоджуються взаємодіяти за певним набором правил та виступають у федерації в певній ролі:
- постачальника послуг ( онлайн-бібліотек, обчислювальних центрів, сховищ даних тощо)
- постачальника ідентифікаційних даних (структури, яка видає користувачеві персональний електронний акаунт і потім підтверджує його справжність постачальнику послуг при кожному запиті послуги від користувача).
Будь-яка організація-учасниця федерації може поєднувати в собі обидві ці ролі.
Як це працює?
Технічний спеціаліст Асоціації УРАН Олег Юрченко розповів учасникам вебінару про взаємодію компонентів eduGAIN на прикладі ПЕАНО – української національної федерації постачальників ідентифікаційних даних, оператором якої виступає Асоціація УРАН, національна науково-освітня телекомунікаційна мережа (НРЕН) України.
Євгеній Преображенський, виконавчий директор Асоціації УРАН, показав, як ці компоненти встановити та налаштувати. Він детально продемонстрував процес налаштування для кожної ролі у системі – постачальника послуг і постачальника ідентифікаційних даних. У відповідь на запитання учасників про додаткові матеріали про налаштування Євгеній підкреслив: «У кожної організації – свої потреби та особливості. Наші фахівці працюють з кожним клієнтом індивідуально та допомагають налаштувати сервіси саме під його задачі. Звертайтесь до нас, і ми залюбки будемо з вами співпрацювати».
«У кожної організації – свої потреби та особливості. Наші фахівці працюють з кожним клієнтом індивідуально та допомагають налаштувати сервіси саме під його задачі. Звертайтесь до нас, і ми залюбки будемо з вами співпрацювати»
Євгеній Преображенський, виконавчий директор Асоціації УРАН
Додаткова інформація
Цей захід відбувся на платформі WebClass 27 жовтня 2021 року в рамках циклу вебінарів про послуги Асоціації УРАН, і став продовженням попереднього вебінару «eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів».
Всі зображення – Асоціація УРАН