eduroam - всесвітній WiFi роумінг для науково-освітньої спільноти

Назва «eduroam» розшифровується як «освітній роумінг» (від англійського education roaming)

eduroam доступний в тисячах локацій більше ста країн

Для кого призначений eduroam?

Для науковців, викладачів, студентів і співробітників науково-освітнього закладу. Особливо затребуваний у подорожах: як зарубіжних, так і по своїй країні.

Чим привабливий?

Зручністю

де б ви не знаходилися, підключення відбувається автоматично, потрібен лише один особистий обліковий запис. Після першого підключення вам більше не треба вводити свої дані, eduroam сам підключить вас, як тільки ви опинитеся поблизу його точки доступу. Ви не використовуєте загальнодоступні гостьові акаунти і не входите в систему через незахищений веб-інтерфейс.

Поширеністю

eduroam доступний в університетах, студентських містечках, дослідних центрах, академіях, школах, коледжах та інших науково-освітніх установах в більш ніж ста країнах по всьому світу. З розвитком eduroam точки доступу виникають в нових місцях: бібліотеках і музеях, навіть на вокзалах та в кафе. Щоб перевірити, чи є точки доступу там, куди ви їдете, погляньте на мапу покриття eduroam.

Безпечністю

стандарт шифрування 802.1Х забезпечує максимальний захист.

Переваги eduroam

Для користувачів

eduroam дарує можливість безперешкодного підключення до Інтернету незалежно від того, переміщуєтесь ви по своєму студентському містечку чи навчаєтесь/працюєте в чужій науково-освітній установі. Крім того, eduroam високо цінується мільйонами користувачів по всьому світу, і наявність доступу до eduroam підвищує цінність студентського або наукового співтовариства. Наприклад, пропозиція eduroam в гуртожитках забезпечує студентам захищене, масштабоване і зручне WiFi підключення і безперебійну роботу на всіх пристроях.

Для закладів

eduroam пропонує єдине рішення, яке задовольняє всі вимоги мобільного з’єднання на території установи. Завдяки eduroam:

  • локальні користувачі підключаються до локальної мережі – безперешкодно переміщуючись по території закладу, по гуртожиткам і віддаленим корпусам;
  • гості підключаються до локальної мережі – без необхідності використовувати незахищені гостьові облікові записи;
  • локальні користувачі підключаються до мереж інших учасників eduroam по всьому світу.

Студенти, співробітники та дослідники, які приїхали до чужого закладу, використовують для підключення до WiFi свої «домашні» особисті дані і завдяки цьому отримують швидкий, зручний і захищений доступ в Інтернет без участі місцевої служби підтримки. Співробітники служби підтримки можуть сфокусуватися на забезпеченні роботи інших  сервісів. Система захищеного підключення означає, що паролі зберігаються в таємниці на всіх етапах.

З послугою eduroam студентські містечка стають привабливими для проведення зборів і конференцій, оскільки учасники можуть входити в мережу без сторонньої допомоги.

Як отримати послугу eduroam?

На території України eduroam надає Асоціація УРАН. Послуга надається науково-освітній установі, яка самостійно створює облікові записи для кінцевих користувачів (студентів, вчених, викладачів або інших співробітників).

Запит на отримання eduroam можна надіслати на електронну адресу dopomoga@uran.ua

Скільки коштує послуга eduroam?

Завдяки глобальним угодам, послуги WiFi роумінгу eduroam безкоштовні для кінцевих користувачів. Це суттєво економить ресурси на управління гостьовим доступом і знижує вартість передачі даних в роумінгу для співробітників, що  подорожують.

Для науково-освітніх закладів вартість eduroam включена до повного пакету послуг Асоціації УРАН.

Додаткова інформація

Для підтримки eduroam необхідна технологія віддаленої авторизації RADIUS. У тих установах, де ця технологія не впроваджена, УРАН може забезпечувати доступ до eduroam за допомогою послуги GÉANT Managed IdP. Така практика вже успішно впроваджена в Інституті магнетизму Національної Академії наук України, з колективом в 56 наукових співробітників, і в Миколаївській Астрономічній обсерваторії, з колективом в 20 наукових співробітників. 

Зображення: Unsplash, Pixabay, Асоціація URAN