наші новини

Завдяки новій ініціативі Асоціації GÉANT УРАН матиме змогу підтримувати українську мережу для науки і освіти у належному стані навіть у нестабільних фінансових умовах воєнного часу – та після перемоги відбудовувати те, що зруйновано.

«Україна воює за мир не лише для себе, а й для усієї Європи. Ніхто не може залишатись осторонь. Робити усе можливе, у тому числі у сфері науки, аби зупинити російську агресію – означає воювати за мир разом з нами, українцями. GÉANT допомагає нам, і УРАН пишається тим, що є частиною цієї спільноти»

Ми працюємо у підсиленому режимі, підтримуючі роботу мережі та послуг. Мережа УРАН працює стабільно за винятком декількох ділянок, де активні бойові дії не дають можливості полагодити обладнання. Ми створили Телеграм-канал, де ви можете залишати повідомлення.

Доступ до передових дослідницьких інфраструктур світу вкрай важливий для сучасної науки. Про можливості такого доступу для українських науковців розповіли представники УРАН та GÉANT на заході «Research and innovation day in Ukraine», що  провело 17 грудня 2021 року Міністерство освіти і науки України.

Інноваційні проєкти з енергозбереження стали темою Х Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет», де виступив з доповіддю Володимир Галаган, технічний директор національної телекомунікаційної мережі для науки і освіти Асоціації УРАН. Він розповів про участь в міжнародному проєкті EaPConnect, що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Digital, та поділився міркуваннями Асоціації УРАН щодо використання енергоефективних технологій.

Щоб науковці та освітяни України могли отримувати доступ до багатьох важливих онлайн-ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, його мають впровадити та налаштувати технічні спеціалісти. Як це зробити, вони дізнались на нещодавньому вебінарі Асоціації УРАН, що надає eduGAIN в Україні за підтримки проєкту Європейського Союзу EaPConnect.

Вебінар розрахований на технічних спеціалістів.

Тривалість заходу – 1.5 години

Кількість учасників обмежена (максимальна група – 25 чоловік)

28 вересня 2021 року було запущено нові «спектральні» канали з великою пропускною здатністю, які забезпечать цифрове майбутнє українських та молдавських науково-освітніх спільнот.

Розвиток технологій несе з собою як нові можливості, так і нові завдання. Модернізація Великого адронного колайдеру (ВАК), яку планує провести Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН), поставить додаткове завдання перед українськими науковцями з Харківського фізико-технічного інституту. Проте нова «спектральна» цифрова магістраль від Асоціації УРАН разом з проєктом EaPConnect (фінансується ЄС) пропонує перспективне рішення, яке задовольнить потреби ХФТІ у збільшенні потоку даних

Літо – традиційна пора відпусток та відпочинку. Це ствердження є справедливим і для команди УРАН. Проте ми маємо і іншу традицію – використовувати літнє затишшя не лише для відпочинку, але й для планування майбутніх заходів.

Ми раді повідомити, що для Запорізького державного медичного університету було впроваджене нове з’єднання. Тепер пошкодження одного із трьох з’єднань не порушить надання послуг, а відсутність електричного живлення одного із міських вузлів не призведе до відключення всієї мережі.

Науково-освітня спільнота України може отримувати доступ до багатьох важливих сервісів і ресурсів за допомогою сервісу eduGAIN, який надає Асоціація УРАН за підтримки проєкту EaPConnect, що фінансується ЄС. На вебінарі 26 травня 2021 року спеціалісти Асоціації УРАН познайомили слухачів з сервісом eduGAIN, який  спрощує доступ до послуг і ресурсів для глобальної науково-дослідницької та освітньої спільноти.

Запрошуємо на вебінар “eduGAIN – ваш ключ до міжнародних науково-освітніх сервісів”, який відбудеться 26 травня 2021 року о 14:00.

Асоціацію УРАН внесено до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Номер запису № 3628 від 17.03.2021р.

25 березня 2021 року спеціалісти Асоціації УРАН, національної науково-освітньої телекомунікаційної мережі (НРЕН) України, провели вебінар «Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти», на якому познайомили українських науковців і освітян з двома своїми сервісами для дистанційних комунікацій.

Вебінар “Сервіси онлайн навчання та спілкування для науки і освіти” відбудеться не 11-го, а 25 березня.

11 лютого ми разом зі світовою спільнотою відзначаємо День жінок і дівчат в науці – і вшановуємо жіночу частину колективу Асоціації УРАН. Напередодні іншого важливого свята, 8 Березня, наші чудові співробітниці коротко розповіли про себе і свою роль в науці.

Що таке НРЕН і для чого він потрібен Україні? Саме це питання обговорювалося на вебінарі «Що є НРЕН?», який НРЕН України Асоціація УРАН, за підтримки Міністерства освіти і науки України та європейських партнерів з Асоціації GÉANT, провела 17 грудня 2020 року для представників науково-освітніх закладів України.

Попит на WebClass зростає, і разом з цим зростає навантаження на платформу. УРАН знайшов рішення, і тепер на WebClass можна одночасно проводити досить великі заходи для декількох установ.

Завдяки фінансуємому ЄС проекту EaPConnect та його партнеру, Асоціації УРАН, обмін науковими даними між Україною та іншими країнами може здійснюватись швидше і дешевше, дозволяючи українцям більш ефективно приймати участь у міжнародних наукових проектах без необхідності залишати країну.

Технічні спеціалісти Асоціації УРАН завершили роботи з розширення каналу GÉANT (Vienna) з 10 до 20 Гбіт/с

Як один із засновників УРАН, Володимир Галаган очолював організацію більше двох десятиліть, а в останні роки активно зближував її з міжнародним співтовариством національних науково-освітніх мереж (НРЕН) – завдяки участі в Асоціації GÉANT та проекті EaPConnect. Перший проект  EaPConnect завершується, і Володимир згадує свій довгий шлях разом з УРАН

“Проводити онлайн заняття, на мою особисту думку, на 30-50 відсотків складніше, ніж заняття звичайне”, – вважає Роман Яценко, керівник відділу електронних засобів навчання ХНЕУ ім. С. Кузнеця, та ділиться своїм досвідом використання сервісу  онлайн спілкування eduMEET

В період пандемії COVID-19 весь світ адаптується до роботи та навчання вдома. Українським дослідникам, студентам та викладачам допомагає в цьому новий інструмент: eduMEET

Ми розуміємо, наскільки важливо налагодити повноцінне навчання, роботу та спілкування у непростих умовах карантину. Тому пропонуємо безкоштовно користуватись нашим сервісом відеоконференцій

Асоціація УРАН переводить частину працівників у режим віддаленої роботи. Це жодним чином не позначиться на роботі наших сервісів.

Вітаємо Юрія Якименка з почесною нагородою!

Яке відношення світ цифрових технологій має до культурної спадщини? Учасники щорічної конференції EaPEC, яка в цьому році проходила в місті Єреван (Вірменія), довели, що цифрові технології допомагають зберігати і примножувати унікальну культурну спадщину людства

Нова книга для матеріалознавців і фахівців, які займаються науковими дослідженнями в галузі електроніки

Все більше сервісів стає доступними українським користувачам на рідній мові. Ассоціація УРАН також приймає у цьому участь.

Навіть якщо у науково-освітній установі працює мало людей і вона не має грошових і людських ресурсів для розгортання у себе RADIUS-серверу, установа все одно може забезпечити своїх співробітників захищеним доступом до глобальної системи Wi-Fi роумінгу.

Що таке OpenAIRE, і які можливості цей проект пропонує для вчених з країн Східного партнерства?

Науковий співробітник Національного наукового центру Харківського фізико-технічного інституту розповідає про свою роботу у єдиному українському колективі, який обробляє дані від Великого адронного колайдера в ЦЕРН

Зображення: Unsplash, Pixabay, URAN Asso

Залишити відповідь